Stilistja e Kendall Jenner dhe Hailey Bieber zbulon 5 trendet e vjeshtës

By

Koha e preferuar e të gjithëve është pothuajse këtu – vjeshta.

Vetëm për shkak se mund të jeni ende duke kaluar disa ditë të nxehta nuk do të thotë që nuk mund të filloni të përgatitni pamjen tuaj vjeshtore. Kjo zakonisht nënkupton pulovra komode, çizme të zeza ose kafe dhe një xhaketë të mirë neutrale.

Dani Michelle, stiliste e Hailey Bieber dhe Kendall, na tregoi trendet e vjeshtës që duhet të dimë.

Më poshtë, Dani Michelle ndan pesë tendencat e saj të preferuara për vjeshtë:

Këpucë balerina

“Të gjithë kemi parë ngritjen e ‘baletcore’ gjatë vitit të kaluar, dhe apartamenti i baletit është këtu për vjeshtë, i shoqëruar me xhinse ose fund. Mua më ka pëlqyer pamja mashkullore e një loferi gjatë sezoneve të fundit, por ndihem sikur këpuca e baletit është një pamje e freskët dhe femërore. Miu Miu, Alaia (vesh Kourt) dhe Sandy Liang e kanë ngritur trendin, por unë gjithashtu dua një Repetto klasike.”

Ngjyra e kuqe

“E kuqja është gjithmonë një klasike për mua. Me përfundimin e verës, i kam parë të gjithë të përqafojnë të kuqen pasi parashikohet të jetë ngjyra e re e nxehtë në gjithçka, nga veshjet tek aksesorët. Është gjithashtu shumë bukur të stiloni një ngjyrë të gjallë në pamjen tuaj të vjeshtës. Ndihet e freskët dhe e fuqishme.”

Rripat

“Për fat, kjo është diçka që pothuajse të gjithë e kanë tashmë në dollapin e tyre. Një rrip klasik është një mënyrë elegante dhe e lehtë për të ngritur lart çdo veshje. Së paku, mund të shtoni një rrip lëkure kafe ose të zezë në një pamje me xhinse dhe bluza për një moment të lëmuar të përditshmërisë. Por më pëlqen gjithashtu të përdor rripat si aksesor për t’i dhënë pak formë një pamjeje të lirshme dhe për të krijuar një bel.”

Prerja peplum

“Më kanë pëlqyer pamjet e përditësuara të peplum që po shoh këtë vit. Çelësi i kësaj pamjeje është të balanconi përmasat e pjesës tjetër të veshjes tuaj dhe të merrni një peplum që po godet trupin tuaj aty ku dëshironi të theksoni. Një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u lehtësuar në këtë trend është me një peplum të lirshëm, më pak të strukturuar.”

Xhaketë e gjatë

“Një xhaketë e gjatë është truku im i domosdoshëm për të shtuar besimin dhe fuqinë në çdo pamje. Sigurisht, ne mund të veshim veshje të sipërme gjatë gjithë vitit, por për vjeshtë, gjetja e një xhakete të gjatë që është pjesë e look-ut (dhe që nuk e heq) është e preferuara ime. Është kaq e fortë dhe e hijshme.”

 

Artikuj të ngjashëm