“Spider-Man: No Way Home” – Filmi që po thyen rekorde

By

“Spider-Man: No Way Home” është bërë filmi vendas me fitimet më të mëdha të Sony ndonjëherë, pasi fitoi 19.7 milionë dollarë në prag të Krishtëlindjeve.

Filmi përfundoi të premten me 405.5 milionë dollarë në shitje të brendshme dhe është në rrugën e tij për të kapërcyer pragun e 1 miliardë dollarëve në arkat globale, sipas një artikulli të së shtunës nga “The Hollywood Reporter”.

“No Way Home” përfundoi të premten me më shumë se 900 milionë dollarë në arkat botërore.

Vazhdimi me Tom Holland, 25 vjeç, në rolin kryesor do të arrijë shifrën e 1 miliardë dollarëve të dielën duke e bërë filmin e parë që e bën këtë gjatë pandemisë.

No Way Home u bë filmi më fitues i Sony në krahasim me filmin 2017 Jumanji: Welcome To The Jungle, i cili fitoi 404.5 milionë dollarë brenda vendit.

Artikuj të ngjashëm