Sipas horoskopit kjo është dita juaj me fat

By

Ka një ditë me fat për çdo shenjë të zodiakut në javën 3 – 9 prill 2023. Ndërsa zhyteni më thellë në muajin prill 2023, do të merrni një mundësi këtë javë për të shkuar më thellë në shërimin tuaj, duke zhbllokuar njëkohësisht aksesin për fatin tuaj më të madh. Java fillon me Merkurin që shkon në shenjën e qëndrueshme tokësore të Demit. Mërkuri në Demi ndihmon në mbështetjen e sigurisë dhe të menduarit në çdo plan apo vendim që po merrni. 

Ndërsa kjo vendosje do të thotë se gjërat mund të zgjasin më shumë për t’u realizuar, ato po ndërtohen për stabilitet drejt suksesit dhe jo shpejtësi. Mërkuri vendos tonin për Hënën e Plotë të Peshores përballë Jupiterit dhe Chironit në Dashi, gjë që do të hapë derën për një shërim më të madh. Në varësi të vendit ku shfaqet Peshorja në tabelën tuaj të lindjes, përballë kësaj do të jetë shtëpia me mundësinë për t’u shëruar. 

Aty ku Peshorja sundon paqen, Chiron ndihmon për t’ju treguar se si ta realizoni atë. Së bashku ata ju lejojnë të kuptoni, të shëroni atë që ju ka penguar të shihni vlerën tuaj dhe të shfrytëzoni mundësi që do të çojnë në bollëk më të madh. Ky është fati më i madh sepse nuk është kurrë një ndikim i jashtëm, por përkundrazi aftësia juaj për të kapur të mirat në jetë – edhe nëse vjen me rrezik. Sa më shumë që të shëroheni – aq më shumë fat do të përjetoni.  

Dita më me fat e javës e shenjës suaj të horoskopit për 3 – 9 prill 2023: 

Dashi  

(21 mars – 19 prill)  

Dita më me fat: e hënë, 3 prill 

Mërkuri është planeti i komunikimit i cili është një temë e rëndësishme në çdo aspekt të jetës suaj. Ndërsa Mërkuri kalon tranzit me shenja të ndryshme të zodiakut, ai do të shfaqet ndryshe për ju brenda jetës suaj, por këtë javë ai ofron një dhuratë të shkëlqyer ndërsa hyn në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Ndërsa të marrësh kohën tënde dhe të thuash atë që duhet thënë për të krijuar planet që ëndërron mund të jetë zhgënjyese nganjëherë, këtë javë është gjithashtu ajo që do t’ju japë fatin që keni kërkuar.

Demi  

(20 prill – 20 maj) 

Dita më me fat: e enjte, 6 prill 

Hëna e Plotë e Peshores e kësaj jave bie në shtëpinë tuaj të gjashtë të shëndetit, duke sjellë tema të rutinave të përditshme, zakoneve të të ngrënit, regjimeve të stërvitjes dhe madje edhe asaj që ju fut duke u ndjerë si vetja juaj më e mirë. Ndërsa kjo ndodh, Jupiteri dhe Chiron do të jenë përballë Hënës së Plotë në Dashi, duke aktivizuar temat e pavetëdijshme të shtëpisë tuaj të dymbëdhjetë. Ju mund të kuptoni se diçka që keni bërë, apo edhe një mentalitet i vjetër, po ju pengon, duke ju lejuar të vendosni ndryshimet në mënyrë që të mund të kuptoni vërtet se shëndeti juaj i përgjithshëm është pasuria juaj më e madhe.  

Binjakët  

(21 maj – 20 qershor) 

Dita më me fat: e premte, 7 prill 

Peshqit janë shenja e zodiakut që sundon shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës. Me Neptunin këtu këtë javë si gjininë e tij Venusi në Demi, sundimtar i shtëpisë tuaj të dymbëdhjetë, ju mund të zbuloni dëshira ose ëndrra të fshehura që do t’ju ndihmojnë të ndërtoni një karrierë më të plotë. Ka një shtysë tani për ju për të zbuluar pasionin ose qëllimin tuaj, i cili mund të arrijë një ndërgjegjësim të ri të rëndësishëm ndërsa kjo energji arrin kulmin. 

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik) 

Dita më me fat: e premte, 7 prill 

Shtëpia juaj e nëntë e fatit drejtohet nga shenja e zodiakut të Peshqve, ku ndodhet aktualisht Neptuni. Neptuni ka të bëjë me ëndrrat dhe të shohësh gjërat sa më optimiste të jetë e mundur. Si Venus në Demi, sundimtar i shtëpisë tuaj të njëmbëdhjetë të Sekstileve të miqve, Neptunit në Peshq, ju mund të merrni papritur një ide për të shijuar një mundësi të re për zgjerim me një mik ose një të dashur. Ndonjëherë, fati më i madh është përdorimi i burimeve të kompanisë së madhe që mbani.  

Luani  

(23 korrik – 22 gusht) 

Dita më me fat: e enjte, 6 prill 

Peshorja sundon shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Ndërsa Hëna e Plotë ndodh këtu këtë javë, është një mundësi e shkëlqyer për t’u fokusuar në temat e partneritetit, ekuilibrit dhe madje edhe reciprocitetit brenda jetës suaj. Hëna e Plotë e Peshores do t’ju lejojë të keni takt aty ku është e nevojshme, por me Jupiterin dhe Chironin në Dashi që kundërshtojnë këtë hënë, nuk do të sakrifikoni veten për askënd tjetër apo edhe për ideale të vjetruara. Kjo ju lejon të përqafoni të vërtetën tuaj si shenjën tuaj të fatit në ditët në vijim.  

Virgjëresha  

(23 gusht – 22 shtator) 

Dita më me fat: e enjte, 6 prill 

Temat e rregullave të shtëpisë tuaj të dytë janë të lidhura me vlerën dhe vetëvlerësimin. Ndërsa Hëna e Plotë e Peshores ndodh këtu këtë javë, është një shans jo vetëm për të reflektuar nëse vlerat tuaja janë në përputhje me vetëvlerësimin tuaj, por edhe për të korrur disa shpërblime financiare për punën dhe vendimet e kaluara. Përballë Hënës, Jupiteri dhe Kironi në Dashi do të ndihmojnë në sjelljen e një energjie transformuese këtu së bashku me shërimin që mund t’ju sigurojnë të hyni në fuqinë tuaj më plotësisht.  

Peshorja  

(23 shtator – 22 tetor) 

Dita më me fat: e enjte, 6 prill 

Hëna juaj e Plotë vjetore ndodh këtë javë dhe është pikërisht ngjarja që keni pritur. Në shenjën tuaj, ajo aktivizon tema rreth shtëpisë tuaj të parë të besimeve, dëshirave dhe nevojave. Ndërsa kjo ndodh, Jupiteri dhe Chiron në Dashi nxjerrin në pah shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve. Sado që keni qenë tashmë në këtë udhëtim shërues, ka gjithmonë vend për t’u thelluar, veçanërisht kur kjo do të thotë se do të jeni më të lirë për të jetuar një jetë që është e vërtetë për ju, sepse nuk jeni më të heshtur për gjërat që kanë rëndësi. .  

Akrepi  

(23 tetor – 21 nëntor) 

Dita më me fat: e premte, 7 prill  

Marsi në Gaforre do të sjellë të gjitha llojet e kthesave pozitive pasi ndriçon shtëpinë tuaj të nëntë të zgjerimit dhe fatit. Mërkuri është planeti i komunikimit, ndaj prisni disa biseda ose komunikim me shkrim në lidhje me mundësitë e reja, udhëtimet apo edhe aspekte të udhëtimit tuaj shpirtëror si seksili i tij Marsi në Gaforre. Edhe nëse gjërat janë ndjerë sfiduese kohët e fundit, kjo është java kur mund të prisni që të filloni të shihni një kthesë për mirë.  

Shigjetari  

(22 nëntor – 21 dhjetor) 

Dita më me fat: e premte, 7 prill  

Mërkuri është aktualisht në shtëpinë tuaj të gjashtë të shëndetit, ndërsa kalon nga Demi. Kjo ju ndihmon të reflektoni dhe të komunikoni rreth ndryshimeve që mund të bëni për të sjellë një ndjenjë më të mirë të shëndetit të përgjithshëm për mendjen, trupin dhe shpirtin tuaj. Këtë javë, ndërsa Marsi në Gaforre aktivizon shtëpinë tuaj të tetë të transformimit, ju jeni në hapësirë ​​për të bërë disa ndryshime vërtet afatgjata për mirë, të cilat do t’ju hapin dyert për mundësitë që keni shpresuar.  

Bricjapi  

(22 dhjetor – 19 janar) 

Dita më me fat: e enjte, 6 prill 

Peshorja drejton shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës. Këtë javë, ndërsa Hëna e Plotë ndodh këtu, është një shans për të njohur ekuilibrin dhe stabilitetin më të madh që keni krijuar në jetën tuaj profesionale dhe t’ju japë hapësirë ​​për të bërë ndryshime nëse është e kundërta. Me Jupiterin dhe Chironin në Dashi që zënë shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë, mund të zbuloni se ky hëna e parë ju ofron hapësirën për të gjetur një ekuilibër më të madh midis punës dhe shtëpisë, veçanërisht nëse shfrytëzoni mundësinë për shërim.  

Ujori  

(20 janar – 18 shkurt) 

Dita më me fat: e enjte, 6 prill 

Pjesa më me fat e grafikut tuaj është shtëpia juaj e nëntë që rregullon zgjerimin dhe bollëkun. Shtëpia e nëntë rregullon gjithashtu udhëtimin, aventurën, edukimin dhe madje edhe spiritualitetin. Ndërsa Hëna e Plotë e Peshores ndodh këtu këtë javë, ajo ofron emocione dhe mundësi për t’u përqafuar për të sjellë më shumë fat në jetën tuaj. Kur ndiheni sikur jetoni në përputhje me universin, asgjë nuk ju ndalon të përfitoni nga çdo moment.  

Peshqit 

(19 shkurt – 20 mars) 

Dita më me fat: e enjte, 6 prill 

Shtëpia e tetë e tabelës suaj të lindjes sundon mbi transformimin, trashëgiminë dhe madje edhe intimitetin. Në javën në vijim, ndërsa Hëna e Plotë në Peshore ndodh këtu, do të shihni disa rezultate pozitive për veprimet e kaluara dhe një hapësirë ​​për ndryshimet për të përfshirë për ekuilibër dhe paqe më të madhe në jetën tuaj. Përballë Hënës së Plotë, Jupiteri dhe Chiron ulen në Dashi, shtëpia juaj e dytë me vlerë që përfaqëson gjithçka nga vetëvlerësimi deri te financat. Mund të ndodhë që fati që kërkoni është ai që gjendet brenda.  

Artikuj të ngjashëm