Si e komenton vjehrra e Dua Lipës sqarimin që bëri mbrëmë artistja shqiptare?!

By

Dua Lipa mbrëmë sqaroi arsyen e publikimit të flamurit me mbishkrimin Autochtonus, duke treguar se nuk ka pasur qëllim të nxis urrejtje:

“Postimi im paraprak nuk ka pasur asnjëherë qëllim të nxisë urrejtje. Më pikëllon dhe më nervozon që postimi im qëllimisht është keqinterpretuar nga grupe dhe individë që promovojnë ndarje etnike, diçka që unë e përjashtoj tërësisht. Sa herë postoj për Kosovën, rrjetet e mia cmenden edhe nëse është diçka e gëzueshme si ushqimi apo muzika dhe unë ballafaqohem me furinë e rezistencës ndaj kulturës autentike kosovare. Ne të gjithë e meritojmë të jemi krenarë për etninë tonë dhe prej nga vimë. Unë thjesht dua që shteti im të përfaqësohet në hartë dhe të jetë e mundur që të flasë me krenari dhe gëzim për rrënjët e mia shqiptare dhe atdheun tim. Unë inkurajoj secilin që të përqafojnë trashëgiminë e tyre dhe të dëgjojnë e të mësojnë nga njëri-tjetri. Paqe, dashuri dhe respekt për të gjithë”.

Sikurse, në imazhin e parë e po ashtu në sqarimin që bëri kishte shumë komente, e në heshtje nuk qëndroi as nëna e Anwar Hadid, vjehrra e Duas, Yolanda.

Yolanda Hadid ka komentuar në këtë postim shumë shkurt por duke e përkrahur Lipën.

“E thënë shumë mirë” – shkruan Hadid e po ashtu nuk kanë mungur as reagimet nga personazhe të tjerë të famshëm./Prive.al

Artikuj të ngjashëm