Gjithçka që duhet të dimë për të dashurin e ri të Ariana Grande’s

By

Ariana Grande është në lidhje me aktorin Wicked, Ethan Slater, konfirmojnë burime për PEOPLE.

Lajmi për lidhjen e saj të re vjen pak pasi PEOPLE konfirmoi se Grande u nda nga bashkëshorti i saj Dalton Gomez.

“Ariana dhe Dalton u ndanë në janar,” tha një burim për PEOPLE. “Ajo dhe Ethan kohët e fundit filluan të takoheshin”.

Pavarësisht ndarjes së tyre, një burim i tha PEOPLE se Grande dhe Gomez “kanë punuar në heshtje dhe dashuri për miqësinë e tyre”, ndërsa burimi i brendshëm shtoi: “Ari nuk ka asgjë tjetër veç fjalëve të mira për të thënë për Dalton. Gjatë martesës së tyre, ai ishte fansi i saj nr. 1”.

Këtu keni gjithçka që duhet të dini për të dashurin e ri të Grande.

Ai luan përballë Ariana Grande në Wicked

Slater u konfirmua për herë të parë të luajë në filmin Wicked në dhjetor 2022, pothuajse një vit pasi u njoftua për kastin e Grande. Grande po luan Glindën përballë Elphaba të Cynthia Erivo dhe Slater do të luajë Boq, personazhi i të cilit është i dashuruar me Glindën, por përfundimisht bëhet interesi romantik i motrës më të vogël të Elphaba, Nessarose.

Në dhjetor 2022, Chu konfirmoi se xhirimet kishin filluar në MB, që me sa duket është kur Grande dhe Slater u takuan për herë të parë.

Ai është më i njohur për rolin e tij si SpongeBob SquarePants

Ashtu si Grande, Slater ka rrënjë në Broadway dhe lidhje me Nickelodeon. Aktori e kishte origjinën në rolin e SpongeBob SquarePants në muzikalin e Broadway 2017 me të njëjtin emër, për të cilin ai mori një nominim për Tony dhe fitoi një çmim Drama Desk.

Ai ka qenë i martuar më parë

Në nëntor 2018, Slater u martua me shoqen e klasës së shkollës së mesme, Lilly Jay, me të cilën ishte takuar që nga viti 2012. Gjatë gjithë rrjedhës së marrëdhënies së tyre, Slater dha shumë pamje të romancës së tyre, duke përfshirë dedikime dashurie për Jay.

Mes lajmeve për takimet e Slater dhe Grande, një burim i tha PEOPLE se Slater është “ndarë nga gruaja e tij” Lilly Jay, megjithatë, mbetet e paqartë se kur ata u ndanë

Ai është një baba
Në janar 2023, Slater zbuloi se ai dhe Jay kishin mirëpritur fëmijën e tyre të parë duke shpërndarë një foto të një gruaje që lexonte “Wicked Cute”. “Postim super i paqartë, por ne kemi një fëmijë tani”, shkroi ai, duke konfirmuar më vonë në Ditën e Nënës se ata kishin mirëpritur një djalë.

Artikuj të ngjashëm