Shyhrete Behluli e Learta Jakupi në duet, kënga për Nexhmije Pagarushën publikohet sot

By

Këngëtarja Shyhrete Behluli, ka kohë që e ka premtuar një duet me nusen e saj Learta Jakupin, e cila është një këngëtare e shkolluar për soprano.

Dhe më në fund momenti i bashkëpunimit nuse-vjehërr erdhi.

Dy këngëtaret kanë vendosur që t’i dedikojnë këngë bilbilit të muzikës shqipe, Nexhmije Pagaruëshës.

Të gjithë jemi kuriozë ta dëgjojmë se me cfarë vargjesh i kanë kënduar Pagarushës, ndërsa kënga del sot në ora 14:00-të. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm