SHQIPËRIA E 10-TA NË GJYSMËFINALE E 17-TA NË FINALE! (VIDEO)

By

Pavarësisht që u kualifikua e para për në finale nga tabela e votimeve publikuar në faqen zyrtare të Eurovisionit, kënga ‘I’m Alive’ nga 16 shtete ka marrë 64 pikë duke e radhitur në vendin 10 në gjysmë finale.

Teksa në finale Elhaida Dani është pozicionuar e 17-ta me 34 pikë.

Menjëherë pas kumtimit të rezultateve janë para pakënaqësi pasiqë Shqipëria më shumë se asnjëherë më parë është favorizuar nga sondazhet dhe kritikët e muzikës.

Ajo që ka shtuar dozën e kuriozitetit është Italia e cila pavarësisht që e nxorri si ‘Zërin më të mirë të Italisë’ nuk i dha as edhe një pikë Shqipërisë në finale./Prive.al

Artikuj të ngjashëm