Shpërthen Soni Malaj: ‘Moj e mjerë’

By

Nuk njihet për polemika të shpeshta me gazetarë apo kolegë mirëpo duket se këngëtares Soni Malaj i është mbushur kupa.

Këngëtarja e njohur ka vendosur të flasë mbi një gazetare puna e të cilës nuk po i pëlqen.

Përmes rrjete sociale, Soni ka ‘denoncuar’ një shkrim të një reviste në Shqipëri që e shfaqte përkrah personit të zemrës, Kelvit në një prej klubeve të natës në Tiranë.

Sipas këngëtares, shkrimet nga gazetarja në fjalë tash e shumë vite janë tendencioze e të pasakta.

Më poshtë shkrimi i plotë i këngëtares: 

O INJORANTE me kaçurrelat e zeza dhe shpirtin e zi,qe ke sa vjet qe me injorancen tende dhe ligesine qe ke brenda,po vazhdon te besh artikuj dashakeqes kundra meje,ne deshperim per te bere ndonje para,me pseudoskupet e tua dhe me foto aspak koherente.Une,ashtu si te gjithe artistet e kenges magjike,kemi festuar cmimet e merituara.Mos ja servirni pas shume muajve publikut,per te shitur kopjet e tua dhe per te me vene lloj lloj epitetesh,moj e mjere.Te fala o”mami single”!!!!!

Artikuj të ngjashëm