Shenjat e zodiakut me horoskop të mrekullueshëm javor

By

Tre shenjat e zodiakut me horoskop të shkëlqyer javor duke filluar nga 12 – 18 shkurt 2023: 

1. Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Gjërat thjesht funksionojnë për ju këtë javë, dhe as ju nuk po ankoheni. Ndihet mirë të marrësh një pushim dhe kjo jo vetëm që është e merituar, por edhe e pritshme. Në fakt, jeni ju që vendosët këtë ndarje, pasi e dinit se do t’ju duhej pak kohë pa pushim dhe nëse nuk e bëni atë të ndodhë për veten tuaj, atëherë askush nuk do ta bëjë.

Jeta juaj e dashurisë do të jetë e paharrueshme këtë javë, në të gjitha mënyrat e duhura. E njëjta gjë vlen edhe për shëndetin tuaj dhe zgjedhjet që bëni; në botën tuaj, asnjë lajm nuk është lajm i mirë në temën e shëndetit. Dhe, deri më tani, aq mirë.

Duket se jeni mjaft i disiplinuar edhe këtë javë, gjë që ju ndihmon të keni avantazhin; ju e dini se çfarë jeni duke bërë dhe nuk jeni të tepruar, gjë që ndonjëherë mund të pushtojë jetën tuaj. Të gjitha gjërat në moderim bëjnë trukun për ju, Gaforre. Shijojeni javën tuaj të lehtë.

2. Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Ju jeni kaq në elementin tuaj këtë javë, Ujori, kështu që shpresojmë se keni lënë mënjanë pak kohë për të kryer gjërat që dëshironi të bëni. Ju ndiheni masivisht krijues, sikur arti ose muzika ose çfarëdo tjetër po derdhet nga ju.

Nuk mund të ndalesh dhe problemi i vetëm është se nuk kthehesh për t’i përfunduar gjërat. Jeni kaq shumë të frymëzuar këtë javë saqë vështirë se mund ta mendoni. Gjithsesi, ju arrini të gjeni disa nga idetë tuaja më të mira, edhe pse ato mund të jenë të ndërlikuara.

Për shkak se jeni emocionues dhe pak i mërzitur kur emocionoheni, do të dëshironi njerëz rreth jush, sepse është shumë më argëtuese për ju të ndani çmendurinë, në vend që t’i mbani të gjitha për vete. Kjo javë ju ofron gjithashtu njohuri; do të kuptoni se të menduarit pozitiv me të vërtetë funksionon, dhe duke e ditur këtë, praktikimi i qëllimit pozitiv mund të bëhet shumë mirë zakoni juaj i radhës.

3. Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Javë e mirë thua? Regjistrohu! Po, ju keni pritur të vijë një javë e mrekullueshme dhe ja ku është, për të mos përmendur që ditëlindja juaj është afër, dhe në atë mënyrë të çuditshme, por të mrekullueshme psikike të Peshqve, ju ‘ndjeni’ se po vjen.

Kjo është çështja me ditëlindjet dhe ju; ngarkoheni duke e ditur se e juaja po vjen. Nuk të intereson sa vjeç apo i ri je; do të ketë gjithashtu një festë.

Dhe ajo që është për të qeshur është se nuk është ende ditëlindja juaj, por është gjithçka për të cilën mendoni. Kjo është mirë, sepse është mirë të kesh diçka për të pritur. Dhe gjatë kësaj jave, do të vini re se jeni gjithashtu në gjendje t’i lini gjërat shumë më lehtë.

Ajo që dikur shtrëngohej kaq fort në dorën tënde, tani është diçka që ndihesh mirë ta lëshosh, si rëra në një orë rëre. Ju e dini kur është koha e duhur dhe kjo javë ju prezanton kohën e duhur.

Artikuj të ngjashëm