Rrëzimi i famshëm në pasarelë: Naomi Campbell rrëfen se si dizajnerët i kërkuan ta bënte prapë

By

Ecja në pasarelë e supermodeles Naomi Campbell është gjë që nuk harrohet lehtë. Supermodelja, 49 vjeç, ndër vite e ka mahnitur elitën e modës me ecjen e saj.

Sidoqoftë, një nga momentet më të famshme të modës nga Campbell është rënia e saj famëkeqe në një pasarelë gjatë shfaqjes së vjeshtës në vitin 1993 të Vivienne Westwood.

Naomi Campbell took a tumble during Vivienne Westwood's fall 1993 runway show.

Gjatë një interviste për British Vogue, 26 vjet pas incidentit, Campbell I tha Westwood se: “Unë isha shumë në siklet dhe u turpërova shumë, ka një secret për të ecur në këpucët tuaja.”

Sidoqoftë, modelja ikonike tha që ajo e dinte që nuk do të rrëzohet atje dhe të heqë dorë: “Gjëja më e rëndësishme është që i thashë vetes,‘ ngritu dhe vazhdo, kjo është gjithçka që duhet të bësh. ”

Campbell tha që ajo qeshi me të gjithë ato qfarë shkruajti shtypit të nesërmen , dhe madje pati thirrje nga dizajnerët që i kërkuan asaj të përsëriste momentin viral në shfaqjet e tyre.

 

“Njerëz, stilistë, e dizajnerë më pyetën nëse do të rrëzohesha për ta. Dhe unë e quditur thoja: ‘Pse do të dëshironit që unë të rrëzohesha pa nevojë?!’

‘Shtypi! Vëmendja e mediave! ” thonin ata.

Nga ana e saj, Westwood tha se modelja: “Ishte vërtet e bukur kur binte, ishte si gazelë,”

Rënia u bë një moment kaq përcaktues në karrierën e Campbell dhe Westwood, në fakt, që palë e saktë e këpucëve të platformës së supermodelit u ngritën në ankand në Muzeun Bowes në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2011.

Burimi: Pagesix.com

Artikuj të ngjashëm