Ronaldo akuzohet për përdhunim

By

Një grua e akuzoi Cristiano Ronaldon për përdhunim, në Las Vegas në vitin 2009, të cilën ai e mohoi me forcë.

Një gjykatës amerikan vitin e kaluar hodhi poshtë padinë civile. Avokatët e viktimës tani po përpiqen të ringjallin ofertën e saj për të detyruar yllin e futbollit t’i paguajë asaj miliona më shumë në para.

Lojtari i kishte paguar Kathryn Mayorga – e cila ka hequr dorë nga e drejta e saj për anonimitet – 375,000 dollarë në para të heshtura.

Në një deklaratë të lëshuar në tetor 2018, Ronaldo kishte deklaruar: “Unë i mohoj me vendosmëri akuzat që janë ngritur kundër meje. Përdhunimi është një krim i neveritshëm që bie ndesh me gjithçka që unë jam dhe besoj”, shkruan Skynews, transmeton KlanKosova.tv.

Një padi që kërkon një pagesë të mëtejshme u hodh poshtë në qershor të vitit të kaluar nga gjykatësja e qarkut amerikan, Jennifer Dorsey, për sjellje të keqe dhe përdorimin e dokumenteve konfidenciale të vjedhura.

Por, të mërkurën, një gjykatë apeli në ShBA do të dëgjojë nga avokatët që përpiqen të ringjallin ofertën e zonjës Mayorga për të detyruar Ronaldon të paguajë miliona më shumë.

Ekipi i saj ligjor po i kërkon Gjykatës së 9-të të Apelit të Rrethit të ShBA që të anulojë pushimin e çështjes dhe të rihapë padinë civile që ajo ngriti për herë të parë në Nevada në 2018.

Ata do të argumentojnë se gjyqtari i gjykatës federale në Nevada gaboi duke refuzuar në mënyrë të përsëritur përpjekjet e zonjës Mayorga për të zhbllokuar dhe përfshirë si provë marrëveshjen e konfidencialitetit që ajo nënshkroi në 2010 në pranimin e pagesave nga Ronaldo.

Artikuj të ngjashëm