Rita Ora pozon pranë pllakës të vendosur në nder të saj e cila ka një kuptim të veçantë

By

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, ka pozuar e buzëqeshur pranë një pllake për nder të saj në shkollën e saj të vjetër.

Nën brendinë e pllakes shkruhet: “Unë jam refugjate. Këngëtarja dhe aktorja iku nga lufta në Kosovë dhe studioi këtu pasi mbërriti në Britaninë e Madhe në vitin 1991”.

Këngëtarja Rita Ora është parë e buzëqeshur teksa po kalonte pranë shkollës së saj të vjetër.

Ylli u fotografua pranë një pllake për nder të saj në shkollën ‘St Cuthbert’ në Londrën Perëndimore.

Rita kohëve të fundit u kthye në Britaninë e Madhe nga Los Angeles pas një kohe të gjatë.

Rita ka vazhduar të bëhet një nga muzikantet më të njohura në botë, me 13 dhjetë këngët më të mira në Mbretërinë e Bashkuar.

Artikuj të ngjashëm