Më në fund, Rita Ora lanson albumin e dashurisë “You and I”

By

Rita Ora ka ndarë “kapitujt e rrugëtimit të saj të dashurisë” në albumin e saj të ri “You and I”.

Këngëtarja shqiptare – e cila është e martuar me regjisorin Taika Waititi – ka hequr dorë nga vazhdimi i ‘Phoenix’ të vitit 2018, i cili jo vetëm dokumenton historinë e saj të dashurisë me gjysmën tjetër, por dashurinë për familjen dhe veten e saj.

Në një deklaratë për shtyp, Rita tha: albumi përfaqëson më shumë sesa thjesht njeriun që dua.

“Është mamaja ime, miqtë e mi, fansat e mi dhe në një farë mënyre përfaqëson marrëdhënien që kam me veten. Ky album ka qenë si ditari im për dy vitet e fundit, dhe jam shumë e emocionuar që më në fund mund ta dëgjoni”.

Meloditë diaristike e shohin yllin e popit thellë në reflektim dhe janë krijuar për pistën e vallëzimit.

Këngëtarja 32-vjeçare këndon për “të mos ndihesh kurrë më e gjallë” kur bashkëshorti i saj regjisor “e pa të zhveshur” për herë të parë në këngën e publikuar më parë “Don’t Think Twice”.

Ajo këndon: “Dhe, zemër, kur më patë lakuriq. Nuk jam ndjerë kurrë më e gjallë.”

Këngëtarja shpjegoi së fundmi se bashkë-shkrimi i “You and I” nga shënimet e saj në ditar e bëri atë të kuptonte se sa shumë ka ndryshuar në jetën e saj.

“Gjatë viteve të fundit, unë sapo jam rritur. Jeta ime ka evoluar. Fillova të bëja ditar dhe ato revista u kthyen në këngë. Nëse jeni të pambrojtur me këngët tuaja, duhet të jeni të sinqertë”.

“Kjo është magjia. Zhytja në shkrimin e këngëve me këtë album ka qenë një hapje e syve”.

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Artikuj të ngjashëm