Restoranti ikonë në botë ia ndalon hyrjen James Corden!

By

James Corden është dëbuar nga pronari i restorantit ikonik Balthazar në Nju Jork.

Keith McNally – i cili ka një histori të nxjerrjes së të famshëmve nga restorantet e tij – tha se e dëboi drejtuesin e Late Late Show për shkak të trajtimit të stafit.

71-vjeçari e quajti gjithashtu prezantuesin një “kretin të vogël prej një njeriu” dhe tha se ai ishte “klienti më abuziv i ndonjëherë”.

Ai pretendoi në postimet në internet, James ishte sjellë keq edhe në ish restorantin e tij, Café Luxembourg, në disa raste dhe kishte lënë një shërbyes të tronditur.

Keith tha: “James Corden është një komedian me talent të jashtëzakonshëm, por një Kretin i vogël prej një njeriu. Dhe klienti më abuziv i shërbyesve të mi Balthazar që nga hapja e restorantit 25 vjet më parë.

“Pasi hëngri pjatën e tij kryesore, Corden ia tregoi një qime menaxherit të Balthazar G. i cili kërkoi shumë falje.

“Corden ishte jashtëzakonisht i keq me G. dhe tha: “Na sillni një pije tjetër këtë sekondë. Dhe gjithashtu kujdesuni për të gjitha pijet tona deri tani.”

Keith shtoi më 9 tetor, James kishte kritikuar stafin e tij pasi vezët e gruas së tij dyshohej se nuk ishin përgatitur sipas dëshirës së saj gjatë drekës.

Ai tha: “Z. Gruaja e Corden porositi një omëletë me të verdhë veze me djathë gruyere dhe sallatë. Disa minuta pasi morën ushqimin, James thirri shërbyesin e tyre, M. K. dhe i tha se kishte pak të bardhë veze të përzier me të verdhën e vezës. M. K. informoi menaxherin e katit, G. Kuzhina e ribëri pjatën, por fatkeqësisht e dërgoi me patate të skuqura në shtëpi në vend të sallatës.

“Më pas James Corden filloi t’i bërtiste si i çmendur shërbyesit: ‘Nuk mund ta bësh punën tënde! Ju nuk mund të bëni punën tuaj! Ndoshta duhet të shkoj në kuzhinë dhe të gatuaj omëletën vetë!’”

Keith tha se serveri ishte “shumë fals” dhe organizoi një shampanjë për James, gruan e tij Julia Carey, 43 vjeç, me të cilën ai ka tre fëmijë.

Keith shtoi në Page Six të hënën (17.10.22) se ai kishte qenë “ngurrues” për të kritikuar publikisht James, por shkoi përpara “nga besnikëria ndaj serverëve të restoranteve kudo”.

Ai tha: “Puna e tyre tashmë është mjaft e vështirë. Ata nuk duhet ta marrin këtë lloj abuzimi nga askush, veçanërisht nga të pasurit dhe të famshmit.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm