Receta e ditës sot vjen shumë ndryshe nga Tuna

By

Gjatë kohës së karantinimit, njerëzit po qëndrojnë në rrjete sociale si asnjëherë më parë si mënyrë për t’u argëtuar për veten dhe të argëtojmë të tjerët.

Së fundmi shumë njerëz përfshirë këtu edhe fytyra publike po publikojnë receta të ditës, në llogaritë e tyre në Instagram.

Si zakonisht receta ditore vijon: përbërësit, mënyra e gatimit, koha e gatimit dhe në fund produkti – mirëpo receta ditore e Tunës është krejtësisht ndryshe.

Ajo kyçet në internet dhe zgjedh një recetë, pastaj e merr burrin e fut në kuzhinë dhe voila kjo është receta e Tunës.

Gjatë ditës së sotme ajo u fut në kuzhinë me Patrisin ku gatuan ushqim dhe me shumë humor publikoi postimin e mëposhtëm. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm