Që nga shtatzënia e deri te frikërat e saj pas lindjes, Rihanna i shpalos të gjitha për ndjekësit

By

Rihanna ka zbuluar se shtatzënia e saj me të dashurin A$AP Rocky ishte e paplanifikuar pasi ajo pozoi për kopertinën e majit të “Vogue” me një kostum mahnitës me dantella gjysmë të tejdukshme.

Në një intervistë me botimin, Rihanna detajoi se si është ‘frikësuar’ duke dëgjuar histori nga gra të tjera që kanë luftuar me depresionin pas lindjes dhe është ‘frikësuar’ të ndihet ‘jashtë kontrollit emocionalisht’ kur lind fëmijën e saj të parë.

View this post on Instagram

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Duke diskutuar për fillimin e udhëtimit të saj të shtatzënisë, Rihanna tha: “Nuk do të thosha se kam planifikuar.

Dhe më pas ishte aty në test. Nuk humba kohë. E thirra brenda dhe ia tregova. Më pas, të nesërmen në mëngjes isha në zyrën e mjekut dhe nisi udhëtimi ynë.

E pyetur për frikën e saj më të madhe kur lind, krijuesja e hiteve tha: “Depresioni pas lindjes. A do të ndihem jashtë kontrollit emocionalisht? Këto janë historitë që dëgjoj nga gra të tjera që më trembin”.

Duke diskutuar planet e saj për ditën që do të lindë, Rihanna pranoi se kufizimet e Covid mund të pengojnë planet për të pasur të gjithë miqtë dhe familjen e saj të pranishëm, por bëri shaka se ajo thjesht mund të ‘angazhojë një autobus feste’ për të festuar jashtë.

Pavarësisht këtyre shqetësimeve, Rihanna shtoi se ajo është e vendosur të vazhdojë të menaxhojë perandorinë e saj miliarda dollarëshe ndërsa rrit fëmijën e saj të parë, duke thënë: “Bilanci është një nga sfidat e mia më të mëdha dhe ka qenë gjithmonë. Dhe tani ka një tjetër qenie njerëzore që hyn në lojë, ajo ndryshon përsëri atë që do të thotë”.

Ndërsa Rihanna dhe A$AP Rocky filluan të takoheshin në vitin 2020, dyshja ishin miq që nga viti 2013 dhe ylli rrëfeu se asaj iu desh shumë kohë për ta parë atë në një dritë romantike.

Ajo tha: “Njerëzit nuk dalin shumë lehtë nga zona e miqve me mua dhe sigurisht që m’u desh pak kohë për të kuptuar se sa shumë e njoh atë dhe sa më njeh ai mua, sepse ne gjithashtu e dimë se sa telashe mund të kemi secili”.

Ylli pranoi se romanca e saj me Rocky-n lulëzoi ngadalë gjatë pandemisë Covid, duke e përshkruar atë si ‘familjen e saj gjatë asaj kohe.

View this post on Instagram

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Ndërsa përgatitet për të mirëpritur fëmijën e saj të parë, Rihanna tha se nuk kishte planifikuar kurrë të mbetej shtatzënë jashtë martese, duke shtuar: “Gjithmonë kam menduar se fillimisht do të ishte martesë, pastaj një fëmijë, por kush thotë se duhet të jetë ajo mënyrë. Sigurisht që nuk do të lejoj që kjo të më pengojë të jem nënë”.

 

Artikuj të ngjashëm