Jennifer Lopez dhe Ben Affleck me ‘plane të mëdha’ për dasmën e tyre

By

Mos e mbani mendjen për ftesat ‘Save the Date’ të Jennifer Lopez dhe Ben Affleck.

Një burim na thotë për çiftin e sapo fejuar, se nuk do të ketë asnjë njoftim se kur dhe ku do të martohen. Ata thjesht do ta bëjnë dhe më pas do ta shpallin”.

Çifti – i quajtur “Bennifer” – u fejuan për herë të parë në vitin 2002, por u ndanë në vitin 2004, përpara se të lidheshin sërish vitin e kaluar.

Në vitin 2002 ata u përballën me interes të paparë mediatik. Madje, atyre iu desh të shtynin martesën e tyre të parë të planifikuar në vitin 2003, pasi u detyruan të shkonin aq larg sa të mendonin të kishin “nuse mashtruese”.

Ata lëshuan një deklaratë një ditë para dasmës, duke thënë: “Për shkak të vëmendjes së tepruar të mediave rreth dasmës sonë, ne kemi vendosur të shtyjmë datën”.

Sipas disa burimeve të “Page Six”, këtë herë ata nuk po rrezikojnë që lajmet e dasmës të dalin në shtyp dhe paparacët.

“Miqtë do të ftohen në diçka si një ditëlindje dhe më pas do të jetë një martesë dhe ata do të martohen para rreth 30, 40 njerëzve,” thotë burimi, duke shtuar se Lopez nuk do t’i “ngacmojë” gjërat këtë herë.

Affleck kohët e fundit i tha Howard Stern se marrëdhënia e tij fillestare me yllin “Marry Me”, vuajti për shkak të presionit të qendrës së vëmendjes, duke thënë “Unë do të thosha se vëmendja e medias ishte rreth 50 për qind e asaj që shkatërroi marrëdhënien tonë”, të parë.

Jlo njoftoi fejesn e saj me Affleck në rrjetet sociale të premten, pasi u fotografua me një unazë martese të madhe 8.5 karatësh jeshile.

Artikuj të ngjashëm