Pse u tërhoq nga ‘American Music Awards’ reperja e njohur?

By

Na vjen keq, por reperja amerikane Megan Thee Stallion nuk po ngjitet më në skenë me BTS në American Music Awards 2021 të dielën.

“Isha shumë e emocionuar të shkoja në AMAs dhe të performoja me BTS, por për shkak të një çështjeje personale të papritur, nuk mund të marr më pjesë”, shkroi në Twitter të shtunën reperja e “Savage”, 26 vjeç.

Megjithëse reperja e “Body” nuk shpjegoi se çfarë ishte “çështja personale”, fansat spekuluan se ajo vendosi të tërhiqej nga AMA për vrasjen e fundit të mikut të saj, Young Dolph.

Dolph, të cilin The New York Times e përshkroi si “një nga yjet e rinj më premtues të hip-hop-it në vitet e fundit”, ishte vetëm 36 vjeç kur u qëllua dhe u vra të mërkurën ndërsa blinte biskota për nënën e tij në një dyqan në vendlindjen e tij Memphis, Tenn.

Pasi dëgjoi lajmin për Dolph, emri i vërtetë i të cilit ishte Adolph Thornton Jr, Megan shkoi në Twitter për të ndarë reagimin e saj zemërthyer.

“Jam shumë e sëmurë dhe jam në mosbesim! Duke u lutur për familjen dhe miqtë e tij! Pusho në paqe miku im, një legjendë e vërtetë”, u shkruan 7.1 milionë ndjekësve të saj vendasja nga Teksasi.

Artikuj të ngjashëm