Prokuroria vendos për Kejvinën: I kthen telefonin por jo…

By

Vetëm një ditë pas kërkesës së Kejvina Kthellës në Gjykatë e Krimeve të Rënda, gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Prokuroria ka vendosur t’i kthejë modeles celularin.

Raportohet se prokurorët kanë këqyrur telefonin e saj dhe kanë arritur në përfundimin se nuk ka interes më për hetim.

View this post on Instagram

Gati per @dancewithmeal Stiliste: @marinaprodani M.U.A @makeupbyelona hair by @merita_merja spray tan @velur.spa

A post shared by Kejvina Kthella (@kejvina_kthella) on

View this post on Instagram

@zv_store 💚

A post shared by Kejvina Kthella (@kejvina_kthella) on

Ndërkohë, Prokuroria ka vendosur të mos i kthejë Kthellës automjetin, të cilin e konsideron si provë.

Kujtojmë që sekuestrimi e mjetit, celularit dhe llogarive bankare të Kthellës u bë për llogari të hetimit të atentatit ndaj makinës së prokurorit Arjan Ndoj.

Kthella rezultoi se kishte njohje me personin e vetëm të arrestuar deri më tani si autor i atentatit, Redjan Rraja. Pas arrestimit të Rrajës, policia mori në pyetje vajzën e njohur të showbizit shqiptar, për ta pyetur lidhur me lëvizjet e tij para atentatit, pasi në telefonin e 34-vjeçarit u zbuluan telefonatat e shpeshta me Kthellën.

Në atentatin te mbikalimi i Shkozetit mbeti i plagosur prokurori Ndoj, Aleksander Laho alias Pëllumb Muharremi, i njohur si “Rrumi” i Shijakut, dhe Andi Maloku. Ky i fundit ndërroi jetë pak ditë më pas.

Artikuj të ngjashëm