“Lupin” bie pre e një grabitjeje të madhe!

By

Një bandë hajdutësh të maskuar kanë vjedhur pajisje me vlerë 300,000 euro nga seti i dramës së grabitjes së Netflix, Lupine në Francë, sipas raporteve.

Rreth 20 persona hynë në shesh, pasi hodhën fishekzjarrë ndërsa aktori Omar Sy, i cili luan protagonistin, po performonte në një skenë, sipas AFP.

Grabitja ndodhi në një lagje në Nanterre, në periferi të Parisit, më 25 shkurt. Pas një pauze të shkurtër, xhirimet për pjesën e tretë të dramës rifilluan të hënën, raportoi Variety.

Netflix i tha faqes së internetit se kishte pasur “një incident” gjatë xhirimeve të Lupin, duke shtuar: “Kasti dhe ekipi ynë janë të sigurt dhe nuk ka pasur lëndime”. Autoritetet po hetojnë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm