Princesha e njohur i jep fund beqarisë

By

Princesha Maria Laura e Belgjikës u martua me bashkëshortin e saj francez William Isvy të premten. Vajza e princeshës Astrid dhe mbesa e mbretit Albert II festuan rastin e gëzueshëm me dy ceremoni martesore – një martesë civile në Bashkinë e Brukselit, e ndjekur nga një martesë fetare në Katedralen e Shën Mëhillit dhe Shën Gudulës në Bruksel.

Për ceremoninë civile, mbretërorja kishte veshur një mini fustan martese të mrekullueshme të punuar nga Gucci. Me mëngë të shkurtra, një dekolte të rrumbullakosur, një nuancë kremi dhe një fund me palosje voluminoze, numri ishte një zgjedhje elegante por bashkëkohore.

Ajo kompletoi look-un e saj të thjeshtë me një palë taka të bardha me taka të trasha dhe disa vathë verbues me diamante.

Për ceremoninë e mbajtur në Katedrale, Maria Laura veshi një fustan luksoz Vivienne Westwood. Ajo mbërriti krah për krah me të atin, Princin Lorenz të Belgjikës, në ceremoninë e martesës, duke u dukur sublime me fustanin e mëndafshtë.

Një vello prej dantelle e gjatë katër metra e mbajtur në vend nga një diademë diamanti shtoi një prekje të dekadencës së përjetshme në estetikën e ditës së saj të dasmës.

Artikuj të ngjashëm