Princesha Diana sot do të mbushte 58 vjet, ja disa foto ikonike të saj

By

Sot, më 1 korrik 2019, do të ishte ditëlindja e Princeshës Diana.

Në nder të Princeshës së vonë të Wellsit, ne po po kthehemi prapa në disa nga momentet më të mira me bijtë e saj, Princi William dhe Princi Harry, me ish-bashkëshortin, Princi Charles.

Diana do të kishte mbushur 58 vjet, por ajo tragjikisht u nda 22 vjet më parë më 31 gusht 1997, nga plagët që ajo mori nga një aksident automobilistik në Paris, ndërsa ajo u ndoq nga paparacët. William, tani 37 vjeç, ishte vetëm 15 vjeç kur vdiq nëna e tij, ndërsa Princi Harry, tani 34 vjeç, ishte 12 vjeç në atë kohë.

Të dy djemtë kanë ndjekur gjurmët e nënës së tyre në një mori mënyrash, duke përfshirë gatishmërinë e tyre për t’i shërbyer publikut dhe për të folur për shkaqet që ata besojnë, si ndërgjegjësimi për shëndetin mendor dhe të drejtat LGBTQ.

Për nder të ditëlindjes së Princeshës Diana, hidhni një sy në fotot tona të preferuara të princeshës të ndjerë me djemtë e saj:

Artikuj të ngjashëm