Për shkak të Kanye tani mund të blini Balenciaga dhe Adidas për 20 $

By

Ye, i njohur më parë si Kanye West, thotë se po shet kapuçat e Balenciaga, Adidas dhe Gap për 20 dollarë, në një video të publikuar nga faqja e lajmeve të famshëm X17.

Reperi i shndërruar në stilist të modës bëri një turne nëpër punëtorinë e tij në Los Anxhelos, ku mund të shihen dhjetë punonjës duke punuar me makina qepëse. Qindra veshje janë të varura në shina, ose të shtrira në tavolina dhe nëpër dysheme.

Shumë prej tyre janë etiketuar me fushatën e tij “Ye24”, pasi West konfirmoi gjithashtu se do të kandidojë edhe një herë për president në vitin 2024. Është e paqartë nëse kapuçat e shtëpive të modës janë pjesë e kësaj, apo një përpjekje më vete, pasi ato nuk janë të markës.

Ye tha: “Kam prerë 100 kapuç” nga Yeezy, Balenciaga, Gap dhe Adidas, “dhe gjithçka që bëjmë do të kushtojë 20 dollarë.”

Të gjitha kompanitë ndërprenë lidhjet me Ye në vazhdën e komenteve të tij antisemitike muajin e kaluar, me Adidas që përgjysmoi parashikimin e fitimeve të tij për vitin 2022.

Kompania gjermane e veshjeve sportive tha gjithashtu se do të shesë më shumë dizajne Yeezy nën markën e saj Adidas, sepse ajo ende zotëron të drejtat e autorit, jo Ye.

Duke shpjeguar mendimin pas kapuçave prej 20 dollarësh, Ye tha: “Ne duhet të sigurohemi që të gjithë të marrin të njëjtin nivel prerjesh, të njëjtin nivel ushqimi, të njëjtin nivel uji, të njëjtin nivel arsimimi.”

“Ne jemi duke krijuar mundësi inxhinierike, ne po kalojmë të kaluarën, ne jemi të fokusuar në të ardhmen,” vazhdoi West.

Të hënën, Ye u rikthye në Twitter teksa postoi përshëndetjen hebraike “Shalom” – pasi ishte pezulluar më parë për të thënë se do të shkojë “death con 3” mbi popullin hebre. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm