Për nuset e ardhshme, këto janë fustanet e bardhë më ikonikë të të gjitha kohërave

By

 

Ndoshta zgjedhja më e vështirë sa i përket dukjes dhe veshjes është ai, fustani i bardhë që shumë vajza e ëndërrojnë.

Fustanet e bardhë ikonikë të VIP-ave dhe princeshave e dukeshave janë me mijëra imitime. Ajo çka një fustan i bardhë zakonisht synojmë të jetë, është kombinim mes tradicionales dhe modernes.

Po shumë femra kanë guxuar të dalin jashtë kësaj kornize, duke eksperimentuar edhe me modele tjera si për shembull fustan i bardhë trepjesësh apo kostum nusërie.

Nga llojllojshmëria e materialeve, dantellë, mëndafsh e saten gjatë shumë viteve, është krijuar një koleksion fustanesh ikonik, që në mënyrë indirekte edhe vendosën trendet e fustaneve të bardhë asokohe edhe në ditët e sotme. /Prive.al

Kate Middleton's wedding dress, Sareh Nouri wedding dress look-alike

Jackie O's iconic wedding dress

Kate Moss's iconic wedding dress

Grace Kelly Wedding dress, Sabrina Dahan wedding dress

Kim Kardashian wedding dress

Audrey Hepburn's iconic wedding dress

Bianca Jagger wedding day, Houghton wedding dress

 

 

Artikuj të ngjashëm