Për çfarë u bënë bashkë Princi Harry dhe Rita Ora?

By

Princi Harry dhe Rita Ora u panë duke u përqafuar gjatë recepsionit pak para një eventi glamuroz.

Rita Ora doli në përkrahje të kauzës së Princit Harry për ngritjen e fondeve për fëmijët e prekur nga sëmundja e HIV/AIDS.

U organizua një koncert bamirësie për ngritje të fondeve, ku Rita Ora këndoi para një audience prej 3,000 personash.

Organizuesit e koncertit thanë se u mblodhën qindra mijëra funte për organizatën bamirëse të princit. Kjo organizatë synon të  ndihmojë individët e rinj që janë të prekur nga virusi HIV/AIDS, në shtetet jugore të Afrikës si Lesotho, Botswana dhe Malawi. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm