Ja çfarë mendon Gashi për këngën e tij më të fundit

By

Javën e kaluar artisti me prejardhje shqiptare Gashi lansoi këngën e tij të re të quajtur “Roses”.

Kënga flet për një lidhje që bazohet në marrëdhënie seksuale duke injoruar aspektin romantik. Vajza nuk dëshiron trëndafila sepse simbolizojnë dashuri dhe romancë, e si rrjedhojë asaj i dhurohen tulipanë kur ajo lëndohet, sepse simbolizojnë sinqeritet dhe besnikëri.

Tingujt melankolik dhe teksti paksa konfuz i këngës ka bërë që projekti të pritet shumë mirë nga art dashësit e Gashit sepse paraqet një lidhje të koklavitur dhe të pa definuar.

Gashi hyri në Instagram dhe postoi këngën e tij me një klip nga filmi i famshëm “American Beauty” të 1999 që temë ka një dashuri jo konvencionale. Në postimin e tij shkroi:

“Po thonë që kjo është kënga ime më e mirë deri më tani, më duhet të them se edhe unë pajtohem.” /Prive.al

https://www.instagram.com/p/BykmNhYlGHv/?utm_source=ig_web_copy_link

 

 

Artikuj të ngjashëm