Pas serialit “Breaking Bad”, filmi po vjen më shpejtë se që pritej

By

Mësuesi i kimisë Walter White, mendon se jeta e tij nuk ka ku të shkojë më keq. Paga e tij mezi i mbulon shpenzimet, një situatë që nuk ka gjasa të përmirësohet sapo lind gruaja shtatzënë dhe djali i tyre adoleshent po lufton paralizën cerebrale. Por bota e Walter shembet kur mëson se ka kancer terminal. Duke e kuptuar se sëmundja e tij ndoshta do të shkatërrojë financiarisht familjen e tij, Walter bën një përpjekje të dëshpëruar për të fituar sa më shumë para sa mund të bëjë në kohën që i ka mbetur, duke kthyer një RV të vjetër në një laborator metamfetamine mbi rrota.

Kjo ishte ngjarja që u zhvillua në 5 sezone para 6 vjete kur seriali kishe premierën i cili momentalisht mbetet seriali më i vlerësuar i të gjitha kohërave.

Thashethemet filluan të qarkullojnë në nëntor 2018 se një vazhdim i filmit të serisë ishte në zhvillim dhe Aaroni Paaul të ripërtërihej si roli i tij i Jesse Pinkman. Në një intervistë në të njëjtin muaj, Bryan Cranston konfirmoi se një filmo punohej me të vërtetë, por tha se nuk kishte parë një skenar. Cranston gjithashtu deklaroi se do të ishte i interesuar të paraqitej në këtë film.

Filmi u konfirmua në shkurt 2019, me xhirimet që filluan në Nju Meksiko në nëntor 2018.

Aaron Paul postoi një foto në Instagram ku shihet me aktorin Bryan Cranston ku shkruan “Edhe më shpejtë se që pritej”, që na la të kuptojmë se filmi me siguri është afër përfundimit.

View this post on Instagram

Even sooner

A post shared by Aaron Paul (@aaronpaul) on

Artikuj të ngjashëm