Pas ripërpunimit të “Një dashuri” ky është plani afatgjatë i Ermalit

By

Kënga “Një dashuri” është nga këngët e vjetra të preferuarat të publikut.

Në fakt është edhe kënga e preferuar e Ermalit nga shumë këngët që ka sjellur ndër vite.

Meqenëse se Ermali kishte menduar që ta risillte këngën përsëri, ishte Butrinti ai që i tregoi versionin e tij dhe si përfundim ata e realizuan së bashku, dhe e lansuan me 19 shkurt.

I ftuar në Prive, Ermali tregon se i mungojnë këngët e tij të vjetra dhe në fakt ka një plan në aspektin profesional –  çdo dy tre vjet, të lansojë një këngë të vjetër nga repertori i tij ose i Sabri Fejzullahut si ripërpunime.

Ndiqni të plotë në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm