Pas reciprocitetit, Dafina ka dy fjalë për Kryeministrin Kurti

By

Këngëtarja Dafina Zeqiri nuk është se ka qenë ndonjëherë edhe aq politikisht aktive.

Por, gjërat kanë ndryshuar së fundmi.

Me ardhjen e Kryeministrit Kurti dhe Presidentes Osmani në detyrë, çdo herë e më shumë, Dafina shprehet duke përkrahur dyshen e krerëve të shtetit.

Njëjtë ka vepruar sot pas vendimit të Kryeministrit për të zbatuar reciprocitetin në çështjen e tabelave.

Ajo ka postuar një fotografi të Kurtit në seancën e sotme të Kuvendit duke shprehur mbështetjen e saj të plotë për vendimin.

“Yes sir” – ka deklaruar Dafina sikur do të tregojë se është rreshtuar si “ushtare e bindur” e Kryeministrit Kurti./Prive.al

No description available.

Artikuj të ngjashëm