Pas 41 vitesh miqësi, fejohet çifti i famshëm

By

Blair Underwood dhe aktorja Josie Hart janë fejuar pas 41 vitesh miqësi.

Alumi i “Sex and the City” bëri të ditur lajmin emocionues në Instagram, pasi kaluan në tapetin e kuq së bashku për herë të parë si çift.

“Personi më mahnitës, brilante, e bukur, qesharake, mendimtare dhe mendjemprehtë që njoh, e cila vazhdimisht e jeton jetën me zë të lartë”, shkroi aktori një foto të të dyve. “E ardhmja është një vajzë e çmendur dhe e ndritshme!”

48-vjeçari vazhdoi: “Askush nga ne nuk e di se ku do të na drejtojë Zoti në shtigjet tona. Ajo më ka mbështetur që para se të bëhesha aktor. Kur një miqësi 41-vjeçare të godet pas kokës dhe të lulëzon në romancë, ti ngrihesh, i kushton vëmendje dhe ec përpara në shenjë mirënjohjeje”.

Edhe pse është e paqartë se sa kohë kanë që të dy, miqtë e famshëm të Underwood nxituan t’i uronin çiftin e lumtur.

 

Artikuj të ngjashëm