Pas 16 vitesh së bashku, ndahet çifti i famshëm

By

Martesa e aktorit amerikan Jason Momoa dhe Lisa Bonet ka përfunduar.

Ylli i “Game of Thrones “, 42 vjeç, ndau një deklaratë të përbashkët me Lizën më 12 janar, duke njoftuar ndarjen e tyre pas katër vitesh martesë dhe më shumë se një dekadë si çift.

Dyshja shkroi në Instagram, “Ne të gjithë kemi ndjerë shtrëngimin dhe ndryshimet e këtyre kohërave transformuese… Një revolucion po shpaloset dhe familja jonë nuk bën përjashtim… ndjenja dhe rritje nga ndryshimet sizmike që po ndodhin”.

Ata thanë se po “ndajnë rrugët në martesë” dhe po ndajnë lajmin “jo sepse mendojmë se është i vlefshëm për lajme”, por në mënyrë që “ndërsa vazhdojmë jetën tonë, ne mund ta bëjmë këtë me dinjitet dhe ndershmëri”.

Lisa dhe Jason, të cilët u martuan në vitin 2017, shpjeguan se “dashuria mes nesh vazhdon, duke u zhvilluar në mënyrat që dëshiron të njihet dhe të jetohet”.

Ata thanë se donin “të çlironin njëri-tjetrin” në mënyrë që “të jemi ata që po mësojmë të bëhemi”.

“Përkushtimi ynë është i palëkundur ndaj kësaj jete të shenjtë dhe fëmijëve tanë,” thanë ata, duke përfunduar me, “Dashuria Mbizotëroftë”.

Aktorja e “High Fidelity”, u takua me Jason për herë të parë në vitin 2004 në një klub jazz, sipas intervistës së saj me revistën “Porter” në vitin 2018.

Lisa kujtoi kiminë e tyre të menjëhershme, duke thënë: “Nuk mund të them se ishte e ndezur që nga momenti kur u pamë, por ne kemi qenë bashkë që nga dita që u takuam

Jason i tha James Corden në vitin 2017 se ai ishte i dashuruar me Lizën që kur ishte 8 vjeç.

“E pashë në televizor dhe thashë: “Mami, unë e dua atë” Unë jam si, “Do të të ndjek për pjesën tjetër të jetës sime dhe do të të kap”. bëri shaka aktori i Aquaman . “Ajo ishte mbretëreshë, gjithmonë”.

Çifti janë prindër të fëmijëve: Lola Iolani Momoa 14 vjeç, dhe Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa 13 vjeç.

 

Artikuj të ngjashëm