Para se të gjithë ta urojnë, Yll Limani ka ca fjalë për veten në ditëlindjen e tij  

By

Simpatik tani, e edhe më simpatik kur ishte fëmijë.

Yll Limani, këngëtari i famshëm kosovar këtë të hëne ka mbushur 24 vjet dhe para se të gjithë të vërshojnë me urime për të, artisti ka shkruar në Instagramin e tij një urim interesant, që përçon një mesazh shumë të rëndësishëm.

Limani sapo na e tha se sa e rëndësishme është ta pranojmë veten ashtu siç jemi dhe që duhet të lexojmë më shumë, dhe të përpiqemi ta përmirësojmë veten.

Ylli e ka uruar veten me një fotografi nga koha kur ishte veç një fëmijë, duke folur për të kaluarën e tij me fjalë mjaft kurajuese.

“Me mujt me u kthy ne kohe, ketij kaqurrelit n’foto i kisha thon qe si ki vesht llapoq, puqrrat kan me tu hek me kalimin e kohes, edhe s’ki nevoje me marr jeten fort seriozisht. I kisha thon mos me i qu hunt palidhje per gjithcka, edhe me fillu me u msu me i fal njerzt, se krejt gabojm. I kisha thon me kqyr sa ma pak televizor, me lexu sa ma shume, edhe normal, me knu. Mos me u nal tu knu. I kisha thon qe ni dite ki me mrri me i bo krenar njerzt ma t’rendsishem qe i ki n’jete, edhe cdo hap drejt suksesit, i bukur ose i veshtire, ka me ja vlejt. Ka me ja vlejt, se ki me pas perreth njerez qe t’dojn pernime. Seni kryesor, i kisha thon qe ka mu bo mire, edhe kur ka me tu dok qe s’ka ku shkon ma keq. Shume urime per Yllin”, ka shkruar këngëtari.

View this post on Instagram

Me mujt me u kthy ne kohe, ketij kaqurrelit n’foto i kisha thon qe si ki vesht llapoq, puqrrat kan me tu hek me kalimin e kohes, edhe s’ki nevoje me marr jeten fort seriozisht. I kisha thon mos me i qu hunt palidhje per gjithcka, edhe me fillu me u msu me i fal njerzt, se krejt gabojm. I kisha thon me kqyr sa ma pak televizor, me lexu sa ma shume, edhe normal, me knu. Mos me u nal tu knu. I kisha thon qe ni dite ki me mrri me i bo krenar njerzt ma t’rendsishem qe i ki n’jete, edhe cdo hap drejt suksesit, i bukur ose i veshtire, ka me ja vlejt. Ka me ja vlejt, se ki me pas perreth njerez qe t’dojn pernime. Seni kryesor, i kisha thon qe ka mu bo mire, edhe kur ka me tu dok qe s’ka ku shkon ma keq. Shume urime per Yllin 🎉❤️

A post shared by Yll Limani (@ylllimani) on

Artikuj të ngjashëm