Paditë kundër artistes së famshme tronditin publikun!

By

Tre nga ish-balerinët e Lizzo-s e kanë akuzuar këngëtaren për ngacmim seksual dhe krijimin e një mjedisi armiqësor pune në një padi të ngritur të martën. Ata gjithashtu pretendojnë se ajo i bëri presion njërit prej tyre që të prekte një interpretues nudo në një klub të Amsterdamit dhe i nënshtroi grupit në një audicion “torturues” pasi ngriti akuza të rreme se ata po pinin në punë.

Kërcimtarët akuzuan Lizzo-n – një interpretuese e njohur për përqafimin e pozitivitetit të trupit dhe festimin e fizikut të saj – se kishte tërhequr vëmendjen për shtimin në peshë të një balerini dhe më vonë e qortoi, më pas e qëlloi atë balerinën pasi ajo regjistroi një takim për shkak të një gjendjeje shëndetësore.

Padia, e depozituar në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit dhe e dhënë për NBC News nga firma ligjore e paditësve, akuzon gjithashtu kapitenin e ekipit të kërcimit të Lizzo-s për prozelitim ndaj interpretuesve të tjerë dhe tallje me ata që kishin marrëdhënie seksuale paramartesore ndërsa ndanin fantazi të turpshme seksuale, duke simuluar seksin oral. dhe duke diskutuar publikisht për virgjërinë e njërit prej paditësve.

Padia nuk thotë nëse Lizzo dinte për akuzat e lidhura me kapitenin e kërcimit, Shirlene Quigley, por paditësit besonin se këngëtarja ishte në dijeni të ankesave të tyre ndaj saj, sipas avokatit të tyre, Ron Zambrano.

Ndërsa Lizzo gjithmonë e ka pohuar veten publikisht si një avokate e palëkundur kundër të gjitha këtyre sjelljeve, fansat e saj u tronditën kur dëgjuan akuzat, duke postuar në Twitter për të ndarë tronditjen e tyre pas lajmit.

Njëri vuri në dukje se sa të pa befasuar janë sa herë që dëgjojnë diçka negative për një personazh të famshëm, me përjashtim të Lizzo-s.  /Prive.al

Artikuj të ngjashëm