Padia e re nxjerr në pah një të vërtetë tronditëse për Kanye West

By

Kanye West donte të hiqte dritaret dhe energjinë elektrike nga shtëpia e tij në Malibu, me vlerë 57 milionë dollarë, në mënyrë që ta kthente atë në “një strehë për bomba nga vitet 1910”, sipas një padie të re.

Reperi I Wonder, 46 vjeç, është paditur nga ish-menaxheri i projektit të rimodelimit, Tony Saxon, i cili pretendon se u pushua nga puna pasi ai ‘shprehte shqetësime për rrezikun ekstrem të veprimeve të tilla’ sipas TMZ.

Sipas padisë së Saxon, të paraqitur të mërkurën në Gjykatën e Lartë të Qarkut të Los Anxhelosit, ai u punësua për projektin në shtator 2021 dhe punoi 16 orë në ditë në shtëpinë e plazhit të projektuar nga Tadao Ando.

Saxon pretendon se ai ishte duke fjetur në dyshemenë e shtëpisë pasi punonte si ‘menaxher projekti, kujdestar dhe sigurim 24/7’ për pronën.

Saxon pretendon se West e pagoi atë vetëm për një javë punë dhe i injoroi të gjitha shqetësimet e tij, derisa më në fund u pushua nga puna në nëntor 2021, pasi refuzoi të hiqte dritaret e shtëpisë dhe energjinë elektrike.

Kanye propozoi lëvizjen e gjeneratorëve të mëdhenj brenda shtëpisë, por Sakson ishte i shqetësuar se ai ishte një rrezik zjarri.

Saxon pretendon se më pas Kanye e kërcënoi dhe tha se do të konsiderohej ‘armik’ nëse nuk përmbushte vizionin e Kanye.

Saxon gjithashtu pretendon se manjati i hip hopit i tha: “Nëse nuk bën atë që them, nuk do të punosh për mua, nuk do të jem më miku yt dhe thjesht do të më shohësh në TV”. ‘

Pasi ai i tha babait të katër fëmijëve se nuk shikonte TV, ai u pushua menjëherë nga puna në vend.

Në padi, Saxon tha se vizioni i reperit për shtëpinë ishte të bënte diçka si ‘një strehë për bomba nga vitet 1910’, sipas NBC News, dhe të prishte banjat prej mermeri, si dhe të hiqte dritaret, hidraulikun dhe energjinë elektrike.

Ai gjithashtu thuhet se donte të zëvendësonte shkallët me rrëshqitëse.

Saxon tani po padit ish-bashkëshortin e Kim Kardashian për një numër shkeljesh të kodit të punës, më shumë se 1 milion dollarë paga të papaguara dhe dëmshpërblime. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm