Olta Boka flet për atë që çdo nënë e re ndjen dhe e mendon

By

Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, u bë nënë për herë të parë, dhe në jetë solli një vogëlushe të ëmbël, që i lanë emrin Gaia.

Ashtu si çdo nënë, këngëtarja u kaplua nga ndjenja të bukura e horizonte krejtësisht të reja të një dashuri të pafundme, për të më voglën e saj.

Olta e kupton që ajo ka ndryshuar, si karakter dhe si fizik, e thotë që presioni i shoqërisë nganjëherë është edhe i pamëshirshëm.

Në llogarinë e saj ajo shkruan:

“Te kjo foto shoh perendimin, si dhurate nga Zoti, per te embelsuar mbylljen e dites me ngjyrat me te sheqerosura. Shoh karrocen si motivin per te filluar nje tjeter dite te mbushur me ngjyra, por nuk me shpeton nga syte as vetja. Shoh nje version te ndryshuar, patjeter te permbushur, e me zemren duke shperthyer nga kenaqesia, por edhe me disa kg te shtuara kokeforta per 2 muaj 😊

Shoqeria, padashur, ushtron presion mbi standardet e bukurise dhe nuk e mohoj qe ndonjehere e kam vene ne diskutim nese do te mundem te rikthehem ne peshen e meparshme. Por une kam besim, me aq sa njoh veten, me disiplinen, kujdesin qe tregoj ndaj vetes, me kontrollin ndaj ushqimit e me aktivitet fizik, qe shume shpejt, kg nuk do te jene me nje “shqetesim” per mua. Per momentin zgjodha te shijoj cdo sekonde me te voglen time, sepse e di qe koha kalon shpejt e do te me marre malli per keto momente te pakthyeshme.

E nese kilogramet jane “e keqja” kokeforte qe erdhi me te miren dhe bekimin 👶🏼, mund edhe te qendrojne aty përgjithmonë”. /Prive.al

View this post on Instagram

Te kjo foto shoh perendimin, si dhurate nga Zoti, per te embelsuar mbylljen e dites me ngjyrat me te sheqerosura. Shoh karrocen si motivin per te filluar nje tjeter dite te mbushur me ngjyra, por nuk me shpeton nga syte as vetja. Shoh nje version te ndryshuar, patjeter te permbushur, e me zemren duke shperthyer nga kenaqesia, por edhe me disa kg te shtuara kokeforta per 2 muaj 😊 Shoqeria, padashur, ushtron presion mbi standardet e bukurise dhe nuk e mohoj qe ndonjehere e kam vene ne diskutim nese do te mundem te rikthehem ne peshen e meparshme. Por une kam besim, me aq sa njoh veten, me disiplinen, kujdesin qe tregoj ndaj vetes, me kontrollin ndaj ushqimit e me aktivitet fizik, qe shume shpejt, kg nuk do te jene me nje “shqetesim” per mua. Per momentin zgjodha te shijoj cdo sekonde me te voglen time, sepse e di qe koha kalon shpejt e do te me marre malli per keto momente te pakthyeshme. E nese kilogramet jane “e keqja” kokeforte qe erdhi me te miren dhe bekimin 👶🏼, mund edhe te qendrojne aty pergjithmone 😅😂🤣

A post shared by 𝐎𝐋𝐓𝐀 𝐁𝐎𝐊𝐀 (@oltabokaofficial) on

Artikuj të ngjashëm