Një lëvizje feministe! Modelja Emily Ratajkoëski publikon foton me sqetullat e parruara

By

Modelja e famshme Emily Ratajkowski është imazhi i kopertinës së revistës Harper’s Bazzar në numrin e shtatorit ndërsa kjo revistë kësaj here ka qëndrime feministë.

Modelja e famshme 29 vjeçare, ka shkruar për vendimin e saj për të mos i depiluar sqetullat duke thënë: “Nëse unë vendos që t’i rruaj apo t’i lë të gjata qimet nën sqetulla, është një vendim që më takon mua. Për mua, qimet janë një tjetër mundësi e grave për të zgjedhur, një zgjedhje e bazuar në atë se si ato ndjehem dhe nëse duan apo jo të kenë qime.

“Nganjëherë kur i lë qimet të rriten kjo gjë më bën të ndjehem seksi. Përderisa ky vendim varet nga unë, kjo është zgjedhja ime”, ka thënë modelja. /Prive.al

Image result for emily harper's bazaar armpits

Artikuj të ngjashëm