Nipi e akuzoi për incest, çfarë po ndodh me procesin ligjor të Ricky Martin?

By

Çështja mbyllet.

Urdhri i mbrojtjes së nipit 21-vjeçar të Ricky Martin kundër këngëtarit të “Livin’ La Vida Loca” është hedhur poshtë pas akuzave për incest, mund të konfirmojë Page Six.

Avokatët e Martin, thanë të enjten se gjykata në Porto Riko nuk e zgjati urdhrin e përkohshëm të mbrojtjes së Dennis Yadiel Sanchez, ashtu siç e kishin “parashikuar”.

“Akuzuesi i konfirmoi gjykatës se vendimi i tij për të pushuar çështjen ishte vetëm i tij, pa ndonjë ndikim apo presion të jashtëm, dhe akuzuesi konfirmoi se ishte i kënaqur me përfaqësimin e tij ligjor në këtë çështje,” avokatët Joaquín Monserrate Matienzo, Carmelo Dávila dhe Harry. Tha Massanet Pastrana në një deklaratë të përbashkët.

Akuza e nipit të këngëtarit të hitit “La Vida Loca” rrezikoi seriozisht karrierën e artistit, si dhe nëse do të rezultonte e vërtetë, do i kushtonte atij plot 50 vite burg. Sipas pretendimeve të Sanchez, artisti 50-vjeçar dhe ai kishin pasur marrëdhënie seksuale për 7 muaj dhe ishin ndarë 2 muaj më parë. Sanchez pretendon se xhaxhai i tij e telefonoi me këmbëngulje dhe i shkoi në shtëpi.

Për këtë, Martin reagoi dhe i quajti akuzat “totalisht të rreme” dhe avokati i tij e mohoi kategorikisht një lidhje romantike apo seksuale të Martin me nipin e tij.

Këngëtari do të paraqitet edhe në një gjyq tjetër me ish-menaxheren e tij, e cila e ka paditur për disa komisione të papaguara dhe kërkon dëmshpërblim me një shifër prej 3 milionë dollarësh. Në padi thuhet se Martin ofron “një mjedis pune toksik”, gjithashtu ish-manaxherja e akuzon këngëtarin se e ka kërcënuar të mbyllë gojën dhe të heshtë rreth kësaj çështjeje.

Artikuj të ngjashëm