Ngjyra më në trend këtë sezon: Ja si mund ta vishni jeshilen mint

By

A jeni për të provuar diçka të guximshme dhe të re? Pasuroni dollapin tuaj me trendin më të nxehtë të ngjyrave të reja! Nga veshjet dhe funde deri te këpucët dhe aksesorët, këtë sezon është e gjitha për jeshile mint.

Kombinuar me ngjyra pastel ose të bardhë, jeshilja mint ka një efekt të butë dhe të ëmbël. Ose për diçka pak më të guximshme, një jeshile mint dhe ansambël i zi është i sigurt për të rënë në sy . Konsideroni këto opsione dhe frymëzohuni nga këto mënyra se si mund ta vishni këtë sezon.

Ngjyrë jeshile mint

Një hije më e butë e turkozës dhe e gjelbër, jeshilja mint është zgjedhja perfekte për këtë sezon . Ngjyra mint është kudo, nga aksesorë në veshje dhe kozmetikë në manikyrin e thonjve.  Duket bukur pothuajse në të gjitha tonet e lëkurës dhe një kombinim i  shkëlqyer me ngjyrë pjeshkë, të bardhë, të zezë,  bezhë dhe të kaltër të mbyllur.

Image result for mint green outfits

Ngjyrat që përshtaten me jeshilen mint

Kjo jeshile  është një ngjyrë e gjithanshme që duket e mrekullueshme kur përputhet me një gamë të ngjyrave të tjera.  Kombinoni veshjen  tuaj mint me copa të bardha ose të zeza për një veshje që është delikate dhe rrezaton elegancë. Për diçka pak më të guximshme, ngjyrat pastel si pjeshkë,  blu ose të verdhë bëjnë një kombinim të përsosur. Ka një sërë mundësish për të zgjedhur, prandaj mos kini frikë të përzieni dhe t’i kombinoni me veshjet që ju tashmë keni!

Fustanet jeshile mint

Nëse ju doni një dukje që do kthejë kokat pas, një fustan me ngjyrë jeshile mint do t’ua mundësojë këtë.  E gjitha që ju duhet të bëni është të gjeni një nuancë të kësaj ngjyre që ju rri më së bukuri. Një fustan me këtë ngjyrë do të sigurojë një pamje të freskët, pa marrë parasysh rastin. Kështu ju mund të dukeni mahnitëse edhe në atë takimin romantik që keni planifikuar.

Image result for mint green dresses

 

Burimi: Thetrendspotter.net

Artikuj të ngjashëm