Nga një transportuese e drogës në një yll Hollywoodi, Cameron Diaz rrëfen të pathënat

By

Para se të ishte një aktore e njohur e Hollywood-it dhe përpara se të bëhej një sipërmarrëse e verës “të pastër”, Cameron Diaz mund të ketë qenë një mushkë e padashur e drogës, ka zbuluar ajo.

Diaz ka rrëfyer historinë kur, si një e re në botë, ajo u transferua në Paris për të ndjekur një karrierë modelimi.

Në SHBA kishte bërë para si modele katalogu, por në Paris nuk punoja asnjë ditë. Kam qenë aty plot një vit dhe nuk kam punuar një ditë. Nuk mund të rezervoja një punë për të shpëtuar jetën time.

“Kam marrë si një punë, por me të vërtetë mendoj se isha si një mushkë që çonte drogë në Marok – betohem në Zot.”

Diaz vazhdoi të bëhej një nga femrat më të paguara në Hollywood dhe mbretëresha e romcom-eve nga ‘My Best Friend’s Wedding te Sex Tape’.

Përpara kësaj, në fillim të viteve 1990, Diaz kujtoi detyrën e modelimit, e cila përfshinte që asaj i jepej një valixhe e mbyllur “që kishte ‘kostumet’ e mia në të”.

Vetëm kur ishte në aeroportin e Marokut dhe iu kërkua ta hapte, ajo filloi të mendonte: “Çfarë dreqin është në atë valixhe? Unë jam si kjo vajzë bionde me sy blu në Marok, janë vitet nëntëdhjetë, kam veshur xhinse të grisura dhe çizme platforme dhe flokët ulur. Unë jam sikur… kjo është vërtet e pasigurt.”

Ajo shpjegoi se nuk ishte rasti i saj dhe nuk e kishte idenë e kujt ishte.

Për fat të mirë për Diaz, kjo ishte përpara çdo mase të ngurtë sigurie që është vendosur sot në aeroporte.

“Kjo ishte puna ime e vetme që kam marrë ndonjëherë në Paris,” tha Diaz.

Ishte menjëherë pas incidentit në Marok që Diaz, 21 vjeç, u përfshi në filmin “The Mask”, debutimi i saj në film.

Producentët donin Anna Nicole Smith për rolin e “bombës bjonde”, por agjenti i Diaz e bindi atë të provonte gjithashtu. “Mendova ‘a je i çmendur?’ Unë nuk aktroj, së pari … nuk është ajo që bëj.”

Ajo i bëri përshtypje regjisorit të filmit, Chuck Russell, dhe pas disa thirrjeve të tjera, Diaz, në atë kohë një e panjohur plotësisht, mori rolin e fillimit të karrierës si Tina Carlyle.

Pas një karriere filmike jashtëzakonisht të suksesshme, duke përfshirë Shrek dhe Being John Malkovich, Diaz “u pensionua” nga Hollywood në 2014. Roli i saj i fundit ishte Miss Hannigan në një xhirim të Annie.

Përveç lançimit të një marke vere “të pastër”, Diaz, 50 vjeç muajin e ardhshëm, ka qenë autore e dy librave shëndetësorë, The Body Book dhe The Longevity Book.

Muajin e kaluar, doli se Diaz po kthehej në filma ku luan së bashku me Jammie Foxx në një film të Netflix të titulluar ‘Back in Action’.

Artikuj të ngjashëm