Kreatorja e famshme detajon sulmin në shtëpinë e saj: “U luta të më linin të gjallë”

By

Dorit Kemsley ka ndarë detaje nga sulmi i tmerrshëm i shtëpisë që ajo përjetoi më pak se dy javë më parë.

“Para së gjithash, unë isha plotësisht e zënë befas”, tha Kemsley, 45 vjeçare.

“[Hajdutët] u befasuan kur më panë në shtëpi… Kur e panë, më shtynë në tokë. Ata thanë: “Kush është tjetër në shtëpi?”

Fëmijët e stilistes, Jagger, 7, dhe Phoenix, 5, të cilët ajo ndan me bashkëshortin Paul “PK” Kemsley, ishin duke fjetur në shtrat në kohën e grabitjes.

“Ishte dikush tjetër që tha, ‘Vrite atë, thjesht vrite’ dhe gjithçka që mund të mendoja [ishte], ‘Unë duhet t’i shpëtoj ato foshnja’. Unë iu luta atyre, u luta për jetën time dhe të tyre”, vazhdoi Kemsley.

Nëna e dy fëmijëve vazhdoi duke thënë se ajo i inkurajoi sulmuesit të merrnin të gjitha gjërat e saj për sa kohë ajo dhe fëmijët e saj do të mbeteshin të padëmtuar.

“Unë thashë, ‘Nuk më intereson asgjë, merri të gjitha. Mund t’i kesh të gjitha. Ju lutem, unë jam nënë e foshnjave. Të lutem, ata kanë nevojë për mua. Të lutem, mos më lëndo”, kujton ajo.

Sipas Kemsley, ajo bëri një përpjekje të përbashkët për të qëndruar “shumë e qetë” gjatë gjithë sulmit. Nëse ajo nuk do të kishte bërë, ha se beson se “situata mund të kishte shkuar shumë më keq”. /Prive.al

dorit-16New Video Shows Suspects Breaking into Dorit Kemsley's L.A. Home |  PEOPLE.com

Artikuj të ngjashëm