Nëna e Gigi Hadid e akuzoi për goditje, Zayn Malik flet hapur për të

By

Vetëm pak çaste para se TMZ të raportonte se Yolanda Hadid po mendonte të bënte një denocim në polici kundër Zayn Malik, por këngëtari foli hapur për “një debat që pata me një anëtar të familjes” të Gigi Hadid.

“Siç e dini të gjithë unë jam një person privat dhe dua shumë të krijoj një vend të sigurt dhe privat ku vajza ime të rritet,” tha ylli i popit, i cili ndan ndan vajzën 13 muajshe Khai me Gigi Hadid. “Një vend ku çështjet private familjare nuk hidhen në skenën botërore që të gjithë të ndahen dhe të ndahen. Në përpjekje për të mbrojtur atë hapësirë ​​për të, unë rashë dakord të mos i kundërshtoja pretendimet që lindin nga një debat që pata me një anëtar të familjes të partnerit tim i cili hyri në shtëpinë tonë ndërsa partneri im ishte larg disa javë më parë”.

Ai vazhdoi, “Kjo ishte dhe ende duhet të jetë një çështje private, por duket se tani për tani ka përçarje dhe pavarësisht përpjekjeve të mia për të na rikthyer në një mjedis familjar paqësor që do të më lejojë të bashkë-prindëroj vajzën time në një mënyrë në të cilën ajo e meriton, kjo është ‘rrjedhur’ në shtyp. Megjithatë, shpresoj për shërim për të gjithë të përfshirët me fjalët e ashpra të ndara dhe më e rëndësishmja, unë mbetem vigjilent për të mbrojtur Khai dhe për t’i dhënë asaj privatësinë që meriton”.

Zayn vazhdoi të mbyllte më tej akuzën në një deklaratë për TMZ, duke thënë, “Unë e mohoj me vendosmëri sulmin e Yolanda Hadid dhe për hir të vajzës sime nuk pranoj të jap asnjë detaj të mëtejshëm dhe shpresoj që Yolanda do t’i rishqyrtojë akuzat e saj të rreme dhe do të lëvizë drejt shërimit të këtyre çështjeve familjare në mënyrë private”.

Sa i përket Gigi-t, përfaqësuesi i saj i tha për E! News se ajo “është e fokusuar vetëm tek më e mira për Khai. Ajo kërkon privatësi gjatë kësaj kohe.

Ndonëse Gigi dhe Zayn kanë pasur një lidhje të ndërprerë që nga viti 2015, romanca e tyre është dukur e fortë që nga ribashkimi në fund të vitit 2019. Nga vjeshta e vitit pasardhës, ata e mirëpritën Khai-n dhe po kalonin pjesën më të madhe të kohës në fermën e familjes së saj.

 

Artikuj të ngjashëm