Në një rang me Adele e Sia – Kënga e Dua Lipës ndër më të dëgjuarat e dekadës në Britani

By

Me çmime të renditura në raftet e saja vetëm në pak kohë karrierë.

Emri i saj u bë ndër më të njohurit në muzikën britanike e edhe në atë ndërkombëtare, për pak e pak ditë.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, që nisi karrierën muzikore vetëm pak vjet më parë, tani ka ngjitur majat e suksesit.

Image result for adele

Vetëm pak ditë më parë ajo përvetësoi dy çmime prestigjioze Grammy dhe një nga BRIT Awards, ndërsa tani kënga e saj New Rules, është ranguar në mesin e këngëve më të dëgjuara të dekadës së fundit në Britani të Madhe, sa u perket artisteve gra.

Emri i saj është renditur krah emrave të mëdhenj të muzikës si Sia dhe Adele, të cilat kanë zënë vendet e para me këngët ikonike si “Someone Like You”, “Hello” dhe “Cheap Thrills”. Prive.al

Image result for sia

Artikuj të ngjashëm