Në mandatin si deputete, Ori Nebijaj do të lobojë fuqishëm për këto kauza

By

Tashmë është bërë e ditur se Ori Nebijaj hoqi dorë nga roli i saj si moderatore për t’u bërë pjesë e kuvendit shqiptar.

Nebiaj ishte e renditur e 18-ta më 25 prill në listën e PD-së, por pas rirenditjes në bazë të votave preferenciale ajo u ngjit një vend më sipër.

E ftuar në Prive ajo zbuloi shumë gjëra nga jeta profesionale dhe ajo personale. Ndër të tjerash ajo tregoi edhe për tri kauzat që ajo do të lobojë më së shumti gjatë mandatit të saj.

Ndiqni të plotë intervistën e saj në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm