Beyoncé dhe Jay-Z blejnë veturën më të shtrenjtë ne botë? (FOTO)

By

Beyoncé dhe Jay-Z mund të kenë shtuar makinën më të shtrenjtë në botë në flotën e tyre tashmë luksoze.

Këtë javë, Rolls Royce zbuloi Boat Tail-in 28 milionë dollarësh, të përshtatshëm për një klient që gëzon gjërat më të bukura në jetë, të tilla si një kuvertë e pasme që përmban një set piknik dhe një frigorifer të dyfishtë për të mbajtur të ftohur shampanjën e cilësisë së mirë.

Një burim i tha Telegrafit se makina është blerë nga qifti famëlartë .

“Mendohet se kjo makinë fantastike është porositur nga Beyoncé dhe Jay-Z me të gjitha detajet e saj që përputhen me gjërat e tyre të preferuara”.

E ndërtuar për rrugicat mesdhetare të Rivierës Franceze, ku Beyoncé dhe Jay-Z kanë frekuentuar, pronarët e këtij automjeti luksoz do të jenë në gjendje të shkojnë për piknik në natyrë, pasi një frigorifer i dyfishtë strehon vreshtat e preferuara të tyre, të cilat mund të ftohen shpejt në gjashtë gradë.

Vlen të përmendet se reperi shiti 50 për-qind të aksioneve në Armand de Brignac tek Mowt Hennessy në muajin shkurt.

Bartësi luksoz gjithashtu përmban orë me dy anë, një për një burrë dhe një për një grua, nga Bovet 1822 që mund të vishet ose përdoret si orë makine.

Ndërsa makina ka një çmim të madh, Beyoncé që ka një vlerë neto 500 milionë, dhe Jay-Z me 1.4 miliardë, me siguri mund ta përballojnë atë.

Torsten Müller-Ötvös, drejtori i Rolls-Royce Motor Cars, e ka quajtur këtë makinë “projektin më ambicioz deri më tani”.

Artikuj të ngjashëm