Ndërron jetë emri i njohur i skenës!

By

Dita e sotme hynë ndër ditët më të errëta për artin shqiptar, kjo pasi sot u nda nga jeta njëri prej aktorëve më të njohur shqiptar.

Vegim Xhani ndërroi jetë sot në moshën 76 vjeçare. Aktori mësohet të ketë vdekur si pasojë e një ataku në zemër.

Mes shumë roleve të luajtura Xhani u bë i njohur me filmat “Kur hiqen maskat” 1975, “Vajzat me kordele të kuqe” 1978 dhe “Shtigje lufte” 1974.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes. /Prive.al/

xhani

 

 

Artikuj të ngjashëm