Ndahet tragjikisht nga jeta vajza që dikur u bë meme virale

By

Kailia Posey, ylli i konkursit të fëmijëve të Toddlers & Tiaras qw dikur u bw edhe meme viralem e fotografinw e saj tw wmbwl, vdiq nga vetëvrasja, ka thënë familja e saj.

Të hënën, u raportua se Posey, i cili mbushi 16 vjeç muajin e kaluar, ishte gjetur e vdekur në një makinë në një park shtetëror Birch Bay, në shtetin e Uashingtonit, por nuk u dha asnjë shkak për vdekjen.

Të martën, familja thellësisht fetare e Posey tha për TMZ se ajo kishte vrarë veten, duke thënë në një deklaratë: “Edhe pse ajo ishte një adoleshente e kompletuar me një të ardhme të ndritur përpara saj, për fat të keq në një moment të vrullshëm, ajo mori vendimin e nxituar për t’i dhënë fund jetws”.

Familja shtoi, “Ajo fitoi kurora dhe trofe të panumërt pasi konkurroi në garën e konkursit gjatë gjithë jetës së saj… Talenti i saj shumë i mirënjohur si një konkursioniste kishte çuar tashmë në oferta pune në turne profesionale dhe ajo ishte përzgjedhur së fundmi për të qenë një nxitëse e tifozëve në shkollën e saj të mesme vjeshtën e ardhshme.”

Familja tani ka krijuar Fondin e Ndërhyrjes në Kriza Adoleshente Kailia Posey, i cili do të synojë të marrë “burime shumë të nevojshme për studentët në krizë”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm