Ndahet nga jeta legjenda e rock-ut!

By

Kantautori fitues i çmimit Grammy Jim Steinman ka vdekur në moshën 73 vjeçare, ka konfirmuar vëllai i tij.

Bat Out Of Hell - Jim Steinman's Musical > See Tickets Blog

Bill Steinman tha se vëllai i tij vdiq në shtëpinë e tij në Connecticut të hënën nga dështimi i veshkave, pasi kishte qenë i sëmurë për një kohë të gjatë.

“Më ka marrë malli për të tashmë”, i tha ai Associated Press.

Steinman shkroi albumin më të shitur të Meat Loaf, Bat Out Of Hell, si dhe hite për Celine Dion, Air Supply dhe Bonnie Tyler. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm