Ndahet nga jeta aktori i njohur (FOTO)

By

John Savident, më i njohur për rolin e Fred Elliott në Coronation Street, ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

Savident mbërriti në kalldrëmet e famshme në vitin 1994 dhe u bë shpejt i preferuar i fansave, i njohur për zërin e tij të bujshëm teksa luante kasapin Fred në serialin e ITV-së.

Llogaria X e serialit i bëri homazhe aktorit me “kohë komike të pashoqe, të kombinuara me pathos të thellë”, teksa aktori i EastEnders Stuart Antony e përshkroi atë si “të bukur dhe të zgjuar”.

“Ne jemi të pikëlluar të njoftojmë vdekjen e aktorit John Savident i cili vdiq të mërkurën më 21 shkurt”, tha agjenti i Savident.

“Ai ishte një bashkëshort shumë i dashur dhe baba i dy fëmijëve dhe do t’i mungojë shumë të gjithë atyre që e njohën”.

Jeta katastrofike e dashurisë së Kasapit Fred, duke përfshirë tre martesa dhe disa propozime të dështuara, dhanë shumë nga tregimet më të paharrueshme të personazhit në serial.

Artikuj të ngjashëm