Musk jeton nganjëherë si varfanjak, thotë ish e dashura e tij

By

Ish e dashura e miliarderit Elon Musk, Grimes, ka thënë për këtë të fundit se ndonëse është njëri prej më të pasurit në botë, ai nganjëherë e ka stilin e jetesës prej të varfri.

Ajo për Vanity Fair ka thënë që njëherë e kishin gjetur një vrimë në një anë të dyshekut kur po jetonin në Los Angeles, dhe në vend se ta blinin një të ri, Musk kishte sugjeruar që ta marrin një dyshek nga shtëpia e saj.

“Jarani nuk jeton si miliarder. Jarani jeton nganjëherë nën kufirin e varfërisë deri në një pikë ku unë hamendësoja, a mund të mos jetojmë në një shtëpi 40 mijë dollarëshe shumë të pasigurt ?” ,a thënë ajo.”

“Aty ku fqinjët na xhirojnë dhe nuk ka sigurim, dhe unë po ha gjalpë kikiriku për të tetën ditë me radhë”.

Artikuj të ngjashëm