Modeli italian akuzon themeluesin e “Versace”

By

Modeli italo-amerikan Fabio Lanzoni ka folur për marrëdhënien e tij të punës me të ndjerin Gianni Versace.

Modeli i famshëm i kopertinës së romanit romantik të viteve ’90 shpjegoi se Versace kurrë nuk e pagoi atë për një fushatë parfumi në të cilën ai punoi në fillim të viteve të 90-ta.

Fabio, pretendoi se kontrata e tij ishte me vlerë disa milionë, megjithatë, ai mori vetëm një pjesë të asaj që i detyrohej. Aktori me origjinë italiane pretendoi se duhet të kishte marrë të paktën 1 milionë dollarë shtesë.

Versace u vra në korrik të vitit 1997 para shkallëve të rezidencës së tij në Miami.

“Fushata Versace ishte jashtëzakonisht e suksesshme në atë kohë,” tha Fabio, “sepse ishte kontrata më e madhe që një model, dhe jo vetëm një model mashkull, kishte marrë ndonjëherë. Kështu, unë mora një kontratë edhe më të madhe se Cindy Crawford dhe pjesa tjetër e modeleve femra”.

“Ishte një kontratë shumë milionëshe, plus 6% e rritjes së shitjes,” tha ylli i “Zoolander”. “Kur fillova të reklamoja, papritmas u bë një nga kolonjat më të mira atje.

Ai vazhdoi: “Ju e dini, për fat të keq, Versace nuk ishte një njeri shumë i ndershëm. Zoti e bekoftë shpirtin e tij, por e vërteta është e vërteta. Ai nuk ishte një person shumë i ndershëm”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm